Technologická agentura ČR - THÉTA
Poskytovatel: Technologická agentura České republiky (TA ČR)
Cíl programu:
Program je zaměřen na projekty aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje, jejichž výsledky mají vysoký potenciál pro uplatnění v nových produktech, výrobních postupech, službách a technologiích v oblastech energetiky. Cílem programu je prostřednictvím výstupů, výsledků a dopadů z podpořených projektů přispět ve střednědobém a dlouhodobém horizontu k naplnění vize transformace a modernizace energetického sektoru v souladu se schválenými strategickými materiály.
Kdo může žádat:
- podniky a výzkumné organizace,
- uchazeči, kteří realizují činnost na území ČR včetně hlavního města Prahy.
Na co lze získat podporu:
Pátá veřejná soutěž programu THÉTA je rozdělena na 2 podprogramy:
1. Výzkum ve veřejném zájmu:
- Cílem podprogramu je zkvalitnění rozhodování a řízení v odvětví energetiky ze strany veřejné správy, a to prostřednictvím podpory projektů výzkumu a vývoje vedoucí k tvorbě nástrojů, metodik a podkladových informací a vytvoření, respektive shromáždění znalostí nezbytných pro budoucí tvorbu strategických a koncepčních dokumentů, regulačních rámců a stanovení principů veřejných podpor.
2. Strategické energetické technologie:
- Podprogram je zaměřen na aplikovaný výzkum a vývoj s bezprostředně následujícími inovacemi. Hlavní zaměření je na nové technologie s vysokým potenciálem pro rychlé uplatnění v praxi.
Kolik lze získat na jeden projekt (forma a výše podpory):
Intenzita podpory bude stanovena dle kategorie žadatele, typu činnosti a dle spolupráce:
- podpora pro podniky až 80 % v případě účinné spolupráce,
- výzkumné organizace mohou obdržet až 100% intenzitu podpory,
- podpora bude poskytnuta formou proplácení ex-ante, tedy zálohou dopředu na každý rok realizace projektu.
Jaké výdaje je možné podpořit (způsobilé výdaje):
- osobní náklady na výzkumné pracovníky, techniky a ostatní podpůrný personál v rozsahu nezbytném pro účely projektu (vč. odvodů za zaměstnavatele), stipendia,
- náklady na nástroje a vybavení v rozsahu a po dobu, kdy jsou využívány pro účely projektu (jestliže nejsou tyto nástroje a vybavení používány v rámci projektu po celou dobu své životnosti, jsou za způsobilé náklady považovány pouze daňové odpisy za dobu trvání projektu),
- náklady na smluvní výzkum, technické poznatky a patenty,
- dodatečné nepřímé a ostatní provozní náklady včetně nákladů na materiál, dodávky a podobné výrobky, které vznikly bezprostředně v důsledku projektu.
Termíny výzvy:
Příjem žádostí: 09/2023
Mám zájem o bližší informace: