Vláda schválila Program na podporu regenerace brownfieldů

28.04.2016 - Vláda odsouhlasila program podpory Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů, který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu.Na regeneraci nevyužívaných průmyslových prostor budou připraveny dvě miliardy korun a o dotace si mohou zažádat obce a kraje.

Hlavním cílem národního programu, je přinést řešení problémů brownfieldů v České republice. Podpora regenerace těchto nevyužívaných, zanedbaných a mnohdy kontaminovaných průmyslových objektů, má podle MPO přispět k ekonomickému a regionálnímu rozvoji. MPO předpokládá, že revitalizace brownfieldů v podpořených regionech pomůže vytvořit až dva tisíce nových pracovních míst, povzbudí konkurenceschopnost, vylepší kvalitu životního prostředí a zvýší atraktivitu okolí.     

Na čerpání z Programu podpory Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů jsou vyčleněny dvě miliardy korun ze státního rozpočtu na období 2017 - 2023. Dotace z programu jsou výlučně určené pro obce a kraje, které leží na území strukturálně postižených krajů (Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský) a hospodářsky problémových regionů.
 


« Aktuality

Vláda schválila Program na podporu regenerace brownfieldů

 

› | Vláda schválila Program na podporu regenerace brownfieldů

© 2021 Insion


Tento portál provozuje společnost
Asistenční centrum, a.s.
www.asistencnicentrum.cz

Partnerem je
Hospodářská komora České republiky
www.komora.cz