Nový Systém MS 2014+ usnadní žádání o dotace, ale současně oddaluje termín možnosti prvního přijímání žádostí

27.03.2015 - Po téměř třech letech příprav přichází administrační program MS 2014+, který naši experti v současné době intenzivně testují.Systém slibuje oproti staré verzi mnoho pozitivních změn při podávání žádostí o podporu z operačních programů a celkové zjednodušení procesu pro všechny zúčastněné. Systém bude například napojen na všechny typy registrů, rejstříků a databází. Tato novinka je významným krokem kupředu, jelikož žadatel již nebude muset procházet složitou administrativní situací jako dříve – systém v databázi nalezne vše, co je potřeba elektronicky a bez úředních potvrzení. Další významnou změnou je také zjednodušení komunikace jako celku. Žadatel nejen, že může komunikovat přímo s manažery projektu, ale také sledovat stav žádosti v reálném čase díky e-mailovému nebo SMS upozornění. Komunikace obou stran bude v systému uchovávána a odpadne tak problém s nejasnostmi, které nastávaly například při změně projektového manažera.

Nový systém je již netrpělivě očekáván, ale není pořád zcela jasné, kdy bude reálná možnost začít jej plně využívat a podávat žádosti o dotace do prvních výzev. Odhady hovoří o létu 2015, kdy bude systém spuštěn v omezené míře – některá data se budou ještě upravovat a doplňovat.

Připomínáme, že v programovém období 2014 – 2020 je pro Českou republiku připraveno k rozdělení 650 miliard korun (24 miliard EUR).


« Aktuality

Nový Systém MS 2014+ usnadní žádání o dotace, ale současně oddaluje termín možnosti prvního přijímání žádostí

 

› | Nový Systém MS 2014+ usnadní žádání o dotace, ale současně oddaluje termín možnosti prvního přijímání žádostí

© 2021 Insion


Tento portál provozuje společnost
Asistenční centrum, a.s.
www.asistencnicentrum.cz

Partnerem je
Hospodářská komora České republiky
www.komora.cz