Vysoký zájem o dotační programy

13.01.2021 - Současná ekonomická situace znamená pro mnoho podnikatelů zvýšený zájem o další zdroje financování. Z tohoto důvodu je o aktuální dotační výzvy enormní zájem, kdy v podstatě ve všech hlavních dotačních programech dochází k výraznému převisu žádostí o dotaTato situace nastala i u programů jako je např. OP PIK Potenciál, kde v minulosti alokace stanovená výzvou stačila na uspokojení všech kvalitních projektů. Výrazný převis je také u programů OP PIK Technologie a Aplikace, stejná situace je očekávána také u běžících výzev programů OP PIK Inovace a Úspory energie.

Žadatelé, kteří mají o dotační programy zájem, však nemusejí zoufat, že budou aktuální programy vyčerpány. Od tohoto roku začalo nové programové období EU a budou tedy spouštěny nové dotační programy. Pro podnikatele bude určen Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), který nahradí stávající Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Ve druhé polovině tohoto roku by tak měly být otevírány opět programy podpory na nákup výrobních a nevýrobních technologií, zavádění inovací, realizaci vývojových aktivit, rekonstrukci podnikatelských objektů, úspory energie atd. Zájemci o dotační programy již nyní mohou zahájit přípravy na svých projektových záměrech tak, aby ihned po otevření prvních výzev mohli podávat žádosti o dotace a zvýšit tak své šance na jejich schválení. V případě zájmu Vás naši odborníci seznámí s dotačními možnostmi a doporučí vhodnou budoucí dotační výzvu!

 


« Aktuality

Vysoký zájem o dotační programy

 

› | Vysoký zájem o dotační programy

© 2021 Insion


Tento portál provozuje společnost
Asistenční centrum, a.s.
www.asistencnicentrum.cz

Partnerem je
Hospodářská komora České republiky
www.komora.cz